Najlepsze Domy
Energooszczędne rozwiązania w oknach dachowych

Energooszczędne rozwiązania w oknach dachowych

Marcin Demski, specjalista ds. marketingu w firmie Okpol mówi o rozwiązaniach energooszczędnych zastosowanych w oknach dachowych firmy Okpol. Fot. Okpol
Marcin Demski, specjalista ds. marketingu w firmie Okpol mówi o rozwiązaniach energooszczędnych zastosowanych w oknach dachowych firmy Okpol. Fot. Okpol
Marcin Demski, specjalista ds. marketingu w firmie Okpol mówi o rozwiązaniach energooszczędnych zastosowanych w oknach dachowych firmy Okpol.

Odpowiedzią Okpol na nowe Warunki Techniczne są nowe modele obrotowych okien dachowych PVC z serii INSYGNO, przygotowane z myślą o wymaganiach nie tylko na rok 2017, ale i na 2021.

Zastosowaliśmy w nich wielokomorowe profile PVC wypełnione pianką poliuretanową oraz uszczelki piankowe Q-LON o bezkonkurencyjnych parametrach izolacyjnych, co pozwoliło osiągnąć doskonałe parametry termiczne całego okna, bez konieczności stosowania dodatkowych bloków termicznych.
Najbardziej zaawansowaną propozycję w obszarze energooszczędnych okien obrotowych PVC stanowią modele z pakietem trzyszybowym, z ciepłą ramką, wypełnione argonem (IGO I6) lub kryptonem (IGO I3).

W ich przypadku uzyskano współczynnik przenikania ciepła okna UW na poziomie odpowiednio 0,9 i 0,78 W/m2K. Doskonałe parametry termiczne uzyskano także w przypadku modelu z pakietem dwuszybowym (IGO E2), dla którego osiągnięto współczynnik przenikania ciepła okna UW = 1,1 W/m2K. Ofertę uzupełniły drewniane okna dachowe z serii INSYGNO spełniające mniej odległe wymagania na rok 2017.

Rozwiązania te także wyprzedzają o krok aktualny standard rynkowy, oferując modele o współczynniku przenikania ciepła okna UW = 1,2 W/m2K, czyli o 0,1 mniej, niż jest to wymagane. Jednocześnie z naszej oferty katalogowej zniknęły rozwiązania o współczynniku UW = 1,3 W/m2K. Oznacza to, że w najbardziej popularnym segmencie podstawowych produktów, rozwiązania Okpol oferować będą bardzo wysokie parametry cieplne.

Czytaj także: Trwałość i dobry serwis. To sie liczy przy doborze maszyn do prac parkieciarskich

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!