Najlepsze Domy
Elektronarzędzia do szybkiej praca w technologii suchej zabudowy

Elektronarzędzia do szybkiej praca w technologii suchej zabudowy

Jedną z największych zalet prowadzenia prac budowlanych w technologii suchej zabudowy wnętrz jest szybkość ich wykonania. Jednak, aby utrzymać tempo prac niezbędne jest zaopatrzenie się w zestaw profesjonalnych elektronarzędzi. Wykonawcy mogą nawet kupić urządzenia ułatwiające takie czynności, jak cięcie lub fazowanie płyt g-k, co znacząco przyspieszy prace.

Wiercenie, wkręcanie oraz szlifowanie, cięcie i fazowanie płyt g-k to są najczęściej wykonywane i wręcz niezbędne czynności przy prowadzeniu prac w suchej zabudowie wnętrz. Montaż płyt g-k i ich szlifowanie przy użyciu ręcznych narzędzi jest zbyt czasochłonny i tym samym nieopłacalny. Szczególnie jeżeli firma wykonawcza prowadzi je na inwestycji użyteczności publicznej, gdzie wyzwaniem jest nie tylko krótki czas realizacji, ale też i większy jej rozmach.

W czasach, kiedy trzeba dotrzymywać coraz bardziej napiętych terminów realizacji budowlanych wykorzystanie szybkich wiertarek ,wkrętarek i szlifierek przegubowych do prac w technologii suchej zabudowy jest wręcz niezbędne.

Bezprzewodowe czy przewodowe?

Prowadzenie prac, w technologii suchej zabudowy, na dużych obiektach może spowolnić ograniczony dostęp do źródeł elektrycznego zasilania. Mimo zastosowania przedłużaczy, czy też agregatów prądotwórczych montaż płyt g-k, jak i wykonywanie rusztowaniu przy użyciu elektronarzędzi sieciowych, wymaga bardzo dobrej organizacji pracy. Elektronarzędzia akumulatorowe gwarantują o wiele większy zasięg i swobodę pracy, która jest ważna przy wkręcaniu lub wierceniu w trudno dostępnych miejscach, np. przy wierceniu otworów pod kołki rozporowe w suficie.

Bardzo szybkie prowadzenie prac może ograniczać zbyt wolne ładowanie akumulatorów tych elektronarzędzi, które powodowałoby przerwy w montażu. Jednak producenci stale udoskonalają technologie akumulatorowe tak że ogniwa są nie tylko pojemniejsze, ale i szybciej się ładują. Teraz wykonawca może już rozpocząć ładowanie akumulatorów elektronarzędzi w samochodzie podczas udając się na teren inwestycji.

Z kolei, wykonawcy wykorzystujący  sieciowe elektronarzędzia do montażu suchej zabudowy podkreślają ich wysoką efektywność i stabilność pracy. Gwarantują one na niezmiennym poziomie prędkość oraz moment obrotowy wkręcania lub wiercenia, dzięki sieciowemu zasilaniu.

Ma niebagatelny wpływ na tempo wykonywanych prac. Wybór, pomiędzy sieciowymi i akumulatorowymi elektronarzędziami, zależy nie tylko od dostępności źródła zasilania, ale też i od indywidualnych preferencji wykonawców.

Wielu z nich ceni i wykorzystuje elektronarzędzia jednego producenta, zaś inni wykonawcy przed zakupem wolą przetestować urządzenia różnych wytwórców. Niezależnie od  indywidualnych upodobań odnośnie konkretnych marek, prace w suchej zabudowie wnętrz wymagają użycia elektronarzędzi i urządzeń  o określonych  parametrach i funkcjach.

Właściwe parametry

W pracach montażowych w technologii suchej zabudowy wykorzystywane są materiały o niewielkiej grubości i stosunkowo niedużej sztywności (profile U, C), jak i dużej twardości i tym samym mniejszej wytrzymałości (gips). Szybkie tempo montażu oraz praca w dość niewygodnej pozycji (przy skręcaniu systemów sufitowych) wymaga zastosowania elektronarzędzi o specyficznych parametrach.

Najlepiej sprawdzają się urządzenia o lekkiej, kompaktowej konstrukcji i zwiększonej prędkości obrotowej. Przy zakupie wiertarek, czy też wkrętarek na dalszy plan schodzą takie parametry jak moc (W), duży moment obrotowy (Nm), czy też ogromna energia pojedynczego udaru (J). Ważne jest, aby elektronarzędzie było ergonomiczne oraz funkcjonalne.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!