Najlepsze Domy
Deska trójwarstwowa na ogrzewaniu podłogowym

Deska trójwarstwowa na ogrzewaniu podłogowym

Piotr Szczęśniak, ekspert marki Vox podkreśla, że na ogrzewaniu podłogowym należy montować produkty o dobrej higroskopijności i niskim współczynniku skurczu, dzięki czemu będą one jak najmniej podatne na rozsychanie i powstawanie szczelin.

Na ogrzewaniu podłogowym należy montować produkty o dobrej higroskopijności i niskim współczynniku skurczu, dzięki czemu będą one jak najmniej podatne na rozsychanie i powstawanie szczelin. Na takim rodzaju ogrzewania polecamy więc stosowanie desek trójwarstwowych Skandinavien marki Vox.

Deski najlepiej układać na ogrzewaniu podłogowym wodnym. Jest ono bardziej korzystne od ogrzewania elektrycznego, które najczęściej nie posiada możliwości regulacji tempa wzrostu temperatury. Dynamiczny wzrost temperatury nie jest zalecany przy jakimkolwiek rodzaju podłóg, a w szczególności drewnianych.

Ogrzewanie powinno być rozmieszczone równomiernie pod całym parkietem, a w przypadku gdy zamierzamy ułożyć je tylko w części pomieszczenia, fragmenty nieogrzewane i ogrzewane powinna oddzielać szczelina dylatacyjna. Jeżeli chodzi o sposób montażu to najbardziej efektywnym okaże się montaż podłogi na klej. Drugim rozwiązaniem jest montaż podłogi na podkładzie, który będzie stawiał minimalny opór cieplny jak podkład Max-Pod Alu Extreme.

O rozwoju nowoczesnych technologii montażu posadzki drewnianych w branży remontowo-budowlanej będą rozmawiali eksperci podczas nowego eventu Grupy PTWP - 4 Buildings (15-17 listopada 2019 r., Katowice)!

ZAREZERWUJ TERMIN NA 4BUILDINGS: 15-17 LISTOPADA 2019 r., MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH WWW.4BUILDINGS.PL

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!