Najlepsze Domy
Dachówki z włókno-cementu sprawdzą się na dachu

Dachówki z włókno-cementu sprawdzą się na dachu

Przy zakupie do wyboru są płyty faliste oraz płytki dachowe – przeznaczone odpowiednio do mniej i bardziej stromych połaci. Fot. Creaton
Przy zakupie do wyboru są płyty faliste oraz płytki dachowe – przeznaczone odpowiednio do mniej i bardziej stromych połaci. Fot. Creaton
Coraz większą popularnością wśród inwestorów cieszą się pokrycia dachowe wykonane z włókno-cementu. Podobnie do pokryć metalowych i bitumicznych, płyty i płytki z włókno-cementu charakteryzuje niewielki ciężar, przez co nie ma potrzeby stosowania ciężkich konstrukcji dachowych.

Przy zakupie do wyboru są płyty faliste oraz płytki dachowe – przeznaczone odpowiednio do mniej i bardziej stromych połaci. Niepodważalną zaletą pokrycia jest różnorodność struktur, kolorów i wymiarów dostępnych elementów. Inwestor do wyboru ma płyty i płytki całkowicie gładkie, porowate, karbowane lub proste. Dostępność płyt o dużych wymiarach pozwala na ich szybszy i łatwiejszy montaż, na który wpływa również łatwość obróbki materiału.

Trwałość barw pokryć włókno-cementowych deklarowana jest na ok. 15 lat, a wytrzymałość samego materiału sięga lat 30. Warto zaznaczyć, że dzięki pokrywaniu elementów specjalnymi powłokami żywicowymi, włókno-cement jest odporny na zadomawianie się mchów i porostów. Ponieważ płyty są również stosowane jako materiał elewacyjny, włókno-cement jest idealną propozycją do budynków, w których chcemy uzyskać efekt płynnego przejścia pomiędzy dachem i elewacją.

Ważnym aspektem jest również to, że do współcześnie produkowanych płyt włókno-cementowych – w przeciwieństwie do ich poprzedników – nie używa się azbestu. Są one wytwarzane z naturalnych lub sztucznych włókien, szeroko stosowanych także w przemyśle odzieżowym i medycznym, bezpiecznych dla zdrowia domowników. 

Czytaj także: Mocowania odporne na ujemne temperatury

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!