Najlepsze Domy
Czym powinny wyróżniać się deski podłogowe do salonu

Czym powinny wyróżniać się deski podłogowe do salonu

Dbałość o jakość drewna, unikalny sposób wytwarzania i duża gama wzorów to najważniejsze zalety podłóg drewnianych wytwarzanych przez Finishparkiet. Ich wyjątkowa jakość jest wynikiem polityki firmy w zakresie kupowania surowca – drewna, jego obróbki i technologii związanych z produkcją tych jedynych w swoim rodzaju podłóg. Podkreśla, Leszek Kopiczyński, prezes firmy Finishparkiet Fabryka Parkietu.

Dbałość o jakość drewna, unikalny sposób wytwarzania i duża gama wzorów to najważniejsze zalety podłóg drewnianych wytwarzanych przez Finishparkiet. Ich wyjątkowa jakość jest wynikiem polityki firmy w zakresie kupowania surowca – drewna, jego obróbki i technologii związanych z produkcją tych jedynych w swoim rodzaju podłóg.

Kupując surowiec współpracujemy jedynie ze starannie wybranymi przez nas dostawcami, którzy przed rozpoczęciem współpracy przechodzą długi proces akredytacji i szkolenia. Dzięki temu znacznie ograniczamy ryzyko, że do produkcji naszych podłóg użyte zostanie drewno gorszej jakości. Wyróżnia nas także sposób produkcji – drewno brakowane jest dopiero po pierwszym struganiu, przez co możemy wychwycić jego potencjalne wady, takie jak pleśń, przebarwienia czy nadmiar sęków.

Przywiązujemy również bardzo dużą wagę do podkładu, który znajduje się pod warstwą użytkową podłogi. Zawsze wykonujemy go ze szlachetnego drewna liściastego (dąb, jesion), który daje większą żywotność i wytrzymałość. Co więcej, Finishparkiet jako pierwszy producent na świecie zastosował rozwiązanie w postaci łączenia podkładu za pomocą żyłki, co także znacznie zwiększyło elastyczność i wytrzymałość podłogi. Tym, co nas wyróżnia jest także z pewnością proces suszenia. Choć na pierwszy rzut oka tego nie widać, to właśnie odpowiednie suszenie daje podłogom jakość. Suszymy warstwę użytkową gotową, to znaczy rozcinamy deski na ośmiomilimetrowe dexy, czyli warstwę wierzchnią podłogi i suszymy ją na przekładkach aluminiowych, co pozwala na dokładne przesuszenie i zapewnia żywotność. To gwarancja, że zostaną w domu inwestora na długo, dlatego na nasze podłogi dajemy aż 50 lat gwarancji.

ZAREZERWUJ TERMIN NA 4BUILDINGS: 15-17 LISTOPADA 2019 r., MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH WWW.4BUILDINGS.PL

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!