Najlepsze Domy
Zobacz jak przebudowano podwarszawski dom

Zobacz jak przebudowano podwarszawski dom

Podwarszawski dom w bieli i czerni jest jednym z projektów pracowni architektonicznej Stoprocent. Prezentowany budynek jest domem jednorodzinnym, który był kilkakrotnie rozbudowywany. Zadaniem architektów było wypracowanie spójnej koncepcji estetycznej bryły domu.

Dom wybudowany w latach osiemdziesiątych stanowił stosunkowo niewielkie lokum. W latach 90-tych rozbudowano jego część mieszkalną, a podczas kolejnej modernizacji dodano kryty basen. Niedawno ponownie przeszedł kompleksowe zmiany.

Założeniem projektu przebudowy było uporządkowanie funkcji oraz bryły budynku. Uproszczona bryła zastała podzielona na dwie części przykryte dwuspadowym dachem pozbawionym okapów. Spięte one zostały niższą bryłą z dachem płaskim, na którym znalazł się taras łączący oba poddasza. Zaprojektowano duże przeszklenia, a część dzienną domu otwarto na ogród.

Więcej o różnych aspektach budowy domów będziemy mówić w trakcie 4Buildings, 15 - 17 listopada 2019 roku w Katowicach. Zapraszamy już dziś!

Podział bryły znajduje swoje odzwierciedlenie w funkcji. W jednej bryle znalazła się część prywatna z sypialniami dzieci w drugiej zaś część dzienna z przestronną kuchnią, jadalnią i odseparowaną strefą rodziców, w której przewidziano sypialnię, garderobę i łazienkę. Obie te części zostały połączone przestronnym holem i salonem.

Wyzwaniem było połączenie domu z ogrodem. Dom znajduje się na pofałdowanym terenie i poziom parteru od strony ogrodu jest wyniesiony ponad otaczający go teren. Dlatego od strony salonu zaprojektowano duże tarasy schodzące kaskadowo do poziomu działki.

Źródło: Materiały prasowe

Autorzy projektu: Przemysław Kaczkowski, Magdalena Morelewska
Współpraca autorska: Krzysztof Melon Mika
Konstrukcja: Marcin Janisiewicz

Zobacz także: Eco house - ekologiczny dom z południa Polski.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!