Najlepsze Domy
Zobacz jak prezentuje się Dom z widokiem w Tarnowskich Górach

Zobacz jak prezentuje się Dom z widokiem w Tarnowskich Górach

"Dom z widokiem" powstał w Tarnowskich Górach, a swoją nazwę i fizjonomię zawdzięcza sąsiadującej przy działce ścianie lasu. To właśnie linia lasu zdefiniowała formę domu i znaczne odsunięcie się od lasu - wg przepisów z 2014 roku (wtedy powstawał projekt) odległość od lasu musiała wynosić 12 metrów.

Zarówno kształt domu, jak i koncepcja jego układu funkcjonalnego są dopasowane do działki, która jest nieco przełamana w swojej podłużnej formie. Głównym założeniem projektowym było takie zlokalizowanie formy i funkcji salonu jako przestrzeni nadrzędnej, najważniejszej, tak by zapewnić jednocześnie światło od strony południowo-zachodniej, jak i światło i widok na las od strony północno-wschodniej.

Potrzeba wyeksponowania nietypowej przestrzeni w kontakcie z naturą zaowocowała prostą, sześcienną formą dwukondygnacyjnej bryły salonu przeszklonej z dwóch stron: ogrodu i lasu. Parter salonu wraz z częściową antresolą to łącznie prawie 100 m² o wysokości ponad 6 metrów w świetle z wydzielonymi strefami jadalni, rekreacyjną z reprezentacyjnym kominkiem oraz biblioteką na antresoli. Tak duży salon dzieli kominek, który zaproponowaliśmy na samym środku, jako rzeźbiarski masywny element z kilkoma otworami w jego bryle. Ozdobą salonu są również ażurowe schody, które nieco oddzielają strefę jadalni.

Zobacz także: Dom w górach. 

Plan domu podzielony jest na 3 strefy w parterze: wejściową z przestrzenią garażową, środkową salonu wraz przyległą kuchnią, oraz strefą spa. Podobnie na piętrze środkowa strefa salonu pozwala na dojście do dwóch niezależnych stref sypialni.

Powierzchnia: około 550 m².
Lokalizacja: Tarnowskie Góry.
Projekt: Studio BB Architekci Tomasz Bradecki, Barbara Uherek-Bradecka.
Współpraca: Marta Wolniak, Marta Ozga, Paweł Gembalczyk.

Więcej o budowie domów będziemy mówić w trakcie 4Buildings w dniach 15 - 17 listopada w Katowicach. Zapraszamy.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!