Najlepsze Domy
Zobacz drewnianą willę, która połączy cię z otaczającą naturą

Zobacz drewnianą willę, która połączy cię z otaczającą naturą

Pozwólcie się otulić przyrodą, zachwycajcie się jej pięknem i na chwilę zapomnijcie o zgiełku miasta. Dom „Villa Valley”, zaprojektowany przez Studio Arches, położona jest kilka kilometrów od Wilna i powstał z myślą o stworzeniu przestrzeni, gdzie spotykają się i żyją w doskonałej symbiozie – nowoczesna linia architektoniczna z niezwykłą indywidualnością otaczającego ją środowiska naturalnego.
  • nazwa projektu: Valley Villa
  • lokalizacja projektu: Wilno, Litwa
  • projekt: Studio Arches
  • inwestor: indywidualny

Zewnętrzna część dolnej elewacji (parter) celowo została pokryta okładziną wykonaną z czarnych łupków, dzięki czemu została niemal wchłonięta przez naturalne zagłębienie doliny. Na najniższej kondygnacji znajduje wejście do domu oraz garaż. 

To pierwsze piętro willi jest w pełni wyeksponowane w pełni widoczne piętro, o konturach na nowo definiujących tradycyjne kształty bryły dominującą w typowych  litewskich domach.

Naturalne wnętrza

Zastosowanie materiałów takich jak drewno i szkło nie tylko zapewnia optymalne doświetlenie wnętrz, ale również ma za zadanie dodatkowo wzmacniać więź, jaka się tworzy między mieszkańcami a zewnętrznym toczeniem. Dzięki dużym przeszkleniom rezydencja otwiera się na dolinę, odzwierciedlając jej naturalne kształty i ułożenie.

Czytaj także: Zobacz grecką Willę z niebiańskim widokiem na morze Jońskie

Okna parteru częściowo pokryte są pionowymi drewnianymi listwami, które zapewniają ochronę przed promieniami słonecznymi, a jednocześnie stają się częścią wystroju wnętrza. Kontury, które wyraźnie przywołują kształt pni drzew i podkreślają, podobnie jak cała struktura, pragnienie stania w ciągłości z otaczającym środowiskiem.

Łazienka otwarta na naturę

Te potrzeby architektoniczne doskonale zaspokajają istotne kształty serii Innovo firmy CEA, dobrane pod kątem poprawy warunków życia w łazience. Wykonane ze stali nierdzewnej AISI 316 części do zabudowy Innovo upraszczają prace budowlane. Ponadto mieszalnik otwiera się od zimnej do ciepłej wody, co gwarantuje oszczędność energii, a napowietrzacz wyposażony w ogranicznik przepływu zapewnia oszczędność wody.

 =

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!