Najlepsze Domy
Willa grafitowa. Zobacz jak się prezentuje

Willa grafitowa. Zobacz jak się prezentuje

Willa grafit wzięła swoją nazwę od kompozycji kolorystycznej elewacji, na którą składają się: tynki biały i grafitowy oraz część w okładzinie grafitowej. Zwarta bryła domu sprzyja energooszczędności, natomiast zróżnicowanie kolorystyczne wyróżnia dom przestrzennie.

Projekt zakłada klasyczny układ przestrzenny: na parterze zlokalizowano garaż jednostanowiskowy, salon wraz z jadalnią otwarty na kuchnię, wydzielono także małą spiżarnię oraz toaletę.

W salonie zaprojektowano spore przeszklenia, co zapewni dużą ilość światła. Dojście na piętro zaprojektowano poprzez wydzielone, nieotwarte schody. Dzięki temu przestrzeń podschodowa jest wykorzystywana na schowek gospodarczy.

Na piętrze przewidziano 3 sypialnie, pokój do pracy, łazienkę oraz pralnię. Część piętra jest powiększona w stosunku do parteru: dzięki temu piętro stanowi naturalne zadaszenie nad wejściem.

W projekcie przewidziano pergolę nad tarasem, którą podtrzymują nieco przekrzywione słupy - dzięki temu taras i gród mają nieco nietypowy, indywidualny charakter. W wariantach projektowych zaproponowano również pergolę o klasycznych, prostych słupach.

Pierwsze wytyczne inwestora dla tego projektu zakładały zrealizowanie wyżej opisanego programu na małym, ekonomicznym metrażu. Udało się to zrealizować przy parametrach: powierzchni zabudowy 100 m kw., i powierzchnia użytkowej 159 m kw. z garażem.

Zobacz także: Piękna drewniana willa.

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!