Najlepsze Domy
Tradycyjny dom w pięknej okolicy

Tradycyjny dom w pięknej okolicy

Położony na około czterech akrach idyllicznych ogrodów dom, został zaprojektowany przez cenioną architekt Fionę McLean z biura McLean Quinlan, jako zamiennik dla gospodarstwa, które stało tu od wielu lat. Zachowanie i ponowne użycie kolorowego kamienia z pierwotnej konstrukcji nadaje budynkowi ponadczasową jakość - nie widać, że dom został ukończony w 2002 roku.

Wyblakłe betonowe detale i przeszklenia od podłogi do sufitu należą do współczesnych architektonicznych aspektów, podobnie jak układ wnętrza zaprojektowany na otwartym planie.

Bodaj najbardziej imponującą przestrzenią w tym ustronnym domu jest wspaniały apartament typu "master bedroom", który zajmuje całe drugie piętro. Jedna ze szczytowych ścian jest całkowicie przeszklona, dzięki temu daje spektakularne, nieprzerwane widoki w dół stromej, zalesionej doliny. Odsłonięte belki dębowe biegną wzdłuż całej przestrzeni, prowadząc do dużej łazienki.

Dom jest położony w Washbourne, spokojnej osadzie wiejskiej, położonej wśród wzgórz południowego Devonu. Obszar ten jest bardzo ceniony ze względu na naturalne piękno, bliskość wybrzeża i okoliczne miasteczka targowe, np. Totnes.

Czytaj także: Dom wpisany w las. 

  • Jerzy,

    tak piękny dom w wyjątkowym otoczeniu zasługuje na lepszej jakości fotografie. To jest topowa amatorszczyzna i psuje odbiór. Zdjęcia są albo prześwietlone(przepalona) albo niedoświetlone .Zieleń i kwiaty bezwzględnie fotografuje się w pochmurny dzień a wnętrza zasługują na coś więcej niż ujęcia amatorskie