×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Simple House - prosta recepta na dom

Simple House - prosta recepta na dom

Autor: Katarzyna Masłowska
Dodano: 18 lip 2016 10:56
Zaktualizowano: 19 lip 2016 08:33

Simple House to koncepcja dostępnych, gotowych, energooszczędnych domów drewnianych, której pomysłodawcą i głównym projektantem jest architekt Jakub Szczęsny. Obok modułowej konstrukcji wyróżnia je prosta forma i wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań.

Simple House to koncepcja dostępnych, gotowych, energooszczędnych domów drewnianych, której pomysłodawcą i głównym projektantem jest architekt Jakub Szczęsny. Obok modułowej konstrukcji wyróżnia je prosta forma i wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań.

W pokazowym domu Simple House w Konstancinie-Jeziornej zastosowano posadzkę Baufloor Ultima® marki Bautech Futura.

Simple House to odzwierciedlenie aktualnych tendencji w budownictwie oraz odpowiedź na oczekiwania klientów, którzy w dobie drożejącej energii poszukują oszczędności. Dlatego Simple House poza bogactwem wariantów formy i wielkości wynikających z różnych kombinacji modułów, oferowany jest także w trzech wariantach technologicznych: standardowym, energooszczędnym i pasywnym.

Zależnie od wielkości może spełniać rolę domu letniskowego, wakacyjnego lub całorocznego. Wyróżnia go szybkość budowy (dom w stanie deweloperskim może powstać nawet w trakcie 2 do 4 miesięcy od momentu podpisania umowy i uzyskania pozwolenia), atrakcyjna cena (od 2310 zł brutto za m2 powierzchni mieszkalnej) oraz niskie koszty eksploatacji.

Pokazowy dom w Konstancinie- Jeziornej to jeden z bardziej złożonych wariantów Simple House. Składa się z dwóch części połączonych zadaszonym patio. Mniejsza pełni funkcję biura, ale w zwykłym użytkowaniu może być domem gościnnym, garażem, pracownią, gabinetem. Osobne wejście oraz wyposażenie we własną łazienkę i aneks kuchenny pozwala na komfortowe korzystanie z tej części budynku. Zadaszone patio z jednej strony otwiera sie na niewielki taras, z drugiej schodkami schodzi na podjazd przez domem. To miejsce pozwala na spędzanie czasu na powietrzu nawet wtedy gdy pogoda nie dopisuje - np. na zabawę dzieci.

Po drugiej stronie mamy już typową część mieszkalną. Korytarz usytuowany na wprost drzwi wejściowych prowadzi nas przez cały dom do otwartej strefy dziennej. Po prawej stronie korytarza mamy niewielką łazienkę z kabiną prysznicową oraz kuchnię otwartą zarówno na korytarz, jak i na część dzienną. Po lewej stronie mamy zaś wnękę z miejscem do zostawiania odzieży wierzchniej, pokój i przestronny schowek pod schodami biegnącymi na poddasze. Strefa dzienna jest przestronna i jasna - to zarówno zasługa drzwi tarasowych o dużej powierzchni, jak i tylko częściowego przykrycia jej stropem. Znajduje sie od tylko w środkowej części, tam gdzie na poddaszu antresola tworzy miejsce na domową bibliotekę lub kącik zabaw. Po bokach mamy tylko belki stropu, więc dodatkowe światło z okien dachowych może swobodnie wpadać do wnętrza.

Po prawej stronie naprzeciwko drzwi balkonowych mamy duży jadalniany stół z ławą i lekkimi krzesłami. W rogu za ścianką oddzielającą pomieszczenie od kuchni ulokowane zostało niewielkie domowe biuro. Po lewej znalazło się miejsce na strefę wypoczynkową - z dużą narożną sofą, dywanem i niskimi stolikami kawowymi. Wieczorem nastrojowe oświetlenie oferuje tam wielka, stojąca lampa, przypominająca przeskalowaną lampę biurkową. Duże drzwi balkonowe wychodzą na kolejny taras - wysunięty dach i ściany  tworzą nad nim zadaszenie przydatne w deszczowe lub nazbyt słoneczne dni.

Zobacz także: Styl skandynawski. Zobacz modne wnętrza

Na całości parteru konstancińskiego domu została wykorzystana cienkowarstwowa posadzka Baufloor Ultima® w kolorze ULT603. Jasna, świetlista szarość o ciepłym odcieniu bardzo dobrze komponuje się z białym wnętrzem, stolarką i meblami. Jej wypolerowana powierzchnia odbija światło, co podkreśla jasność i przestronność wnętrz. Jednolita we wszystkich pomieszczeniach posadzka, bez progów, podziałów i różnic poziomu, daje też  nowoczesny i estetyczny wygląd całego wnętrza. Ze względu na parametry użytkowe Baufloor Ultima została też wykorzystana w kuchni i łazience - nie obawia się wilgoci, zabrudzeń i plam.

Ostatnia część domu to użytkowe poddasze - obok wcześniej wspomnianej otwartej antresoli znajduje się tam sypialnia, łazienka z wanną oraz garderoba.

Dom pokazowy Simple House prostotą swojej formy, kolorystyką, zastosowanymi rozwiązaniami materiałowymi kojarzy się z budownictwem skandynawskim. Nowoczesny i bezpretensjonalny jest przede wszystkim przestrzenią przyjazną domownikom - ze starannie wykorzystaną (zwracają uwagę liczne,  pomysłowe schowki) powierzchnią i funkcjonalnym planem pomieszczeń.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także