REKLAMA
Najlepsze Domy
Polska Kostka w nowoczesnym wydaniu

Polska Kostka w nowoczesnym wydaniu

Dom J stanowi współczesną interpretację archetypu “Polskiej Kostki”, która zadomowiła się w krajobrazie Śląska w czasach PRL. Neutralna bryła oraz płaski dach, typowe dla “Kostki”, wyposażono w układ funkcjonalny odpowiadający potrzebom współczesnej rodziny 2+2. Prostotę i elegancję formy uzupełnia zastosowanie naturalnych materiałów wykończeniowych.

Dom zaprojektowano na działce z dojazdem od strony południowej i ogrodem od północy. Zwarta bryła budynku, prosta konstrukcja, nasłonecznienie uwzględniające kierunki geograficzne, a także funkcjonalne rozplanowanie przestrzeni przekładają się na ekonomikę w realizacji oraz użytkowaniu budynku. Wysoka, dwukondygnacyjna część dzienna, doświetlona południowym światłem oraz kameralny taras zachodni, ukryty przed wglądem z ulicy to jego podstawowe atuty. 

Na niewielkiej powierzchni - 141 m2 rozplanowano wszystkie niezbędne pomieszczenia: dom na parterze mieści część dzienną z dwukondygnacyjnym pokojem dziennym (z wyjściem na taras od strony ogrodu), kuchnię z jadalnią (z wyjściem na taras od strony zachodniej), pokój do pracy, łazienkę z sauną, pomieszczenie techniczne oraz jednostanowiskowy garaż (dodatkowe 20 m2). Na piętrze zaprojektowano dwa pokoje dziecięce, 2-osobową sypialnię, łazienkę, aneks pralni i przedpokój z wyjściem na taras zlokalizowany nad kuchnią, dostępny dla wszystkich domowników.

STUDIO PROJEKTOWE: e x e x e
AUTORZY PROJEKTU: Ligia Krajewska, Jakub Pstraś
INWESTOR: Prywatny
LOKALIZACJA: Jaworzno, Polska
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 141 m2
DATA: 2017 r.

Czytaj także: Domy w stylu skandynawskim.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!