×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Podwarszawski dom w bieli i czerni. Zobacz, jak go przebudowywano

Podwarszawski dom w bieli i czerni. Zobacz, jak go przebudowywano

Autor: Katarzyna Masłowska
Dodano: 30 marz 2016 10:12
Zaktualizowano: 30 marz 2016 10:39

Dom wybudowany w latach osiemdziesiątych stanowił stosunkowo niewielkie lokum. W latach 90-tych rozbudowano jego część mieszkalną, a podczas kolejnej modernizacji dodano kryty basen. Teraz ponownie przeszedł kompleksowe zmiany.

Dom wybudowany w latach osiemdziesiątych stanowił stosunkowo niewielkie lokum. W latach 90-tych rozbudowano jego część mieszkalną, a podczas kolejnej modernizacji dodano kryty basen. Teraz ponownie przeszedł kompleksowe zmiany.

Podwarszawski dom w bieli i czerni jest jednym z najnowszych projektów pracowni architektonicznej Stoprocent. Prezentowany budynek jest domem jednorodzinnym, który był kilkakrotnie rozbudowywany. Zadaniem architektów było wypracowanie spójnej koncepcji estetycznej bryły domu.

Założeniem projektu przebudowy było uporządkowanie funkcji oraz bryły budynku. Uproszczona bryła zastała podzielona na dwie części przykryte dwuspadowym dachem pozbawionym okapów. Spięte one zostały niższą bryłą z dachem płaskim, na którym znalazł się taras łączący oba poddasza. Zaprojektowano duże przeszklenia, a część dzienną domu otwarto na ogród.

Podział bryły znajduje swoje odzwierciedlenie w funkcji. W jednej bryle znalazła się część prywatna z sypialniami dzieci w drugiej zaś część dzienna z przestronną kuchnią, jadalnią i odseparowaną strefą rodziców, w której przewidziano sypialnię, garderobę i łazienkę. Obie te części zostały połączone przestronnym holem i salonem.

Wyzwaniem było połączenie domu z ogrodem. Dom znajduje się na pofałdowanym terenie i poziom parteru od strony ogrodu jest wyniesiony ponad otaczający go teren. Dlatego od strony salonu zaprojektowano duże tarasy schodzące kaskadowo do poziomu działki.

Źródło: Materiały prasowe

Autorzy projektu: Przemysław Kaczkowski, Magdalena Morelewska
Współpraca autorska: Krzysztof Melon Mika
Konstrukcja: Marcin Janisiewicz

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także