Najlepsze Domy
Nowoczesny dom ze szkłem w roli głównej

Nowoczesny dom ze szkłem w roli głównej

Założeniem architektów było otwarcie niemal każdego pomieszczenia na zewnątrz. Tak by możliwie w jak największym stopniu połączyć wnętrze z ogrodem. Formy ze stali, użytej do stworzenia konstrukcji domu, robią nieprzeciętne wrażenie. Budynek zdecydowanie wyróżnia się na tle innych.

Kloof Road House, zaprojektowany przez Nico van der Meulen Architects, położony jest na obrzeżach Johannesburga. Inwestor poprosił o rodzinny, nowoczesny dom, w którym czas można spędzać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Ponadto założeniem było zorientowanie domu tak, by możliwie jak najwięcej okien i tarasów skierowanych było na północ. W rezultacie powstała rezydencja o powierzchni użytkowej 1100 m², która jest uosobieniem nowoczesnej architektury.

W projekcie ważną rolę odgrywa światło. Oświetlenie zamontowane wewnątrz i na zewnątrz domu tworzy ciekawe wzory, które nadają szczególnego klimatu po zachodzie słońca.

Stal, szkło i beton. To te materiały zostały użyte do stworzenia większości elementów domu Kloof Road House. Dzięki wyjątkowym formom i grze świateł zarówno bryła, jak i wnętrza sprawiają trójwymiarowe wrażenie.

Projektanci wnętrz z M Square Lifestyle Design postanowili użyć tych samych materiałów co na zewnątrz. Dlatego także w środku dominują stal, szkło i beton. Salon, jadalnia i kuchnia tworzą ogromną otwarta przestrzeń, która rozciąga się aż na werandę.

W Kloof Road House znajdują się cztery sypialnie: dwie dla dzieci i jedna dla gości – usytuowane na parterze oraz jedna główna sypialnia rodziców, na piętrze, z balkonem i pięknym widokiem na okolicę.

Bardzo ważnym elementem projektu była energooszczędność. Zdecydowano się na instalację wodnego ogrzewania podłogowego połączonego z pompą ciepła i kolektorami słonecznymi. System ten umożliwia zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie wnętrz. Instalacja grzewcza zamontowana w betonowych podłogach zwiększa swoją efektywność.

Zobacz także: Piękny wiejski dom.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!