Najlepsze Domy
Nowoczesny dom otoczony lasem

Nowoczesny dom otoczony lasem

Rezydencję „Estrade” położoną pośród bujnych drzew lasu, nieopodal lauretyńskiego łańcucha górskiego w Quebec, wyróżniają liczne rozłożyste tarasy oraz patia. Bryła budynku idealnie wpisana jest w nieregularną topografię, czyniąc z tej leśnej rezydencji naturalny element dzikiego krajobrazu.

Ten dom jest posadowiony na działce w środku bujnego, liściastego lasu Laurentians w kanadyjskim Quebec. Dom od samego początku do końca został zaprojektowany z myślą o dużej rodzinie, która kocha kontakt z przyrodą i chce być jak najbliżej niej.

Naśladuje skały

Architekci ze studia MU Architecture stworzyli projekt leśnego domu z szeregu nakładających się i rozłożonych platform na różnych kondygnacjach. W efekcie tego zabiegu wokół domu powstało mnóstwo mniejszych i większych tarasów oraz patia.

Dodatkowo bryła domu dosłownie "podąża" za zmieniającą się topografią terenu, co potęguje efekt zjednoczenia rezydencji z otaczającą ją przyrodą. Po prostu swoim kształtem, kolorystyką i użytymi materiałami (naturalne drewno i kamień) idealnie wpisuje się w leśny krajobraz łańcucha gór laurentyńskich. Zresztą najwyższa kondygnacja domu, kształtem oraz kolorystyką naśladuje formacje skalne typowe dla tego obszaru.

Zjednoczony z przyrodą

Architekci postawili na kontrast, który zaaranżowali wykorzystuj czarny i jasny cedr oraz naturalne kamienie. Skały wydobyte przed budową z tereny działki architekci wykorzystali w kształtowaniu ogrodu i najbliższego krajobrazu domu. Dzięki temu zabiegowi dom jeszcze bardziej jednoczy się z otaczającą przyrodą.

Architekci także przy urządzaniu wnętrz wykorzystali kontrastowe zestawienie kolorów. Ciemne prawie hebanowe meble kuchenne wyróżniają się na tle jasnych ścian i ciepłego drewna.

Czytaj także: Dom z widokiem na Zatokę Gdańską

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!