Najlepsze Domy
Nietypowy dom z kamienia. Warto go zobaczyć

Nietypowy dom z kamienia. Warto go zobaczyć

Casa do Penedo, czyli dosłownie dom z kamienia, położony jest w górach Fafe na północy Portugalii. Swym wyglądem przypomina raczej mieszkanie rodziny Flintstone'ów niż architekturę XX wieku. Nic dziwnego. Powstał w czterech głazach narzutowych, pochodzących z pobliskich gór. Jego historia sięga 1972 roku. Wtedy to odważny właściciel rozpoczął budowę domu, który miał mu służyć jako domek wypoczynkowy. Pracę zakończono dwa lata później.

Choć dom wygląda bardzo surowo i, nie ukrywajmy, dość strasznie mieści w sobie całkiem przytulne, rustykalne wnętrze. Znaleźć w nim można ciężką sofę (wykonaną z betonu i drewna eukaliptusowego), meble, schody i poręcze wykonane z bali oraz przytulny kominek.

Niewątpliwą zaletą Casa do Penedo jest basen, wydrążony w jednym z kamieni. Dom idealnie wpisuje się w okoliczny krajobraz – powstał przecież z naturalnych, spotykanych na miejscu materiałów. Wyjątek stanowią drzwi, okna i dach.

Klimat prehistorycznej epoki Casa do Penedo zawdzięcza również temu, że w domu nie ma elektryczności. Wnętrza oświetlane są wyłącznie świecami i ogniem kominka.

Zobacz także: Zmodernizowany dom piętrowy.

Właściciel domu początkowo bardzo cenił sobie to miejsce, jako oazę spokoju. Na jego nieszczęście Casa do Penedo stała się główną atrakcją turystyczną regionu i co roku odwiedza to miejsce wielu zwiedzających okolicę. Co gorsze, zdarzały się włamania i kradzieże dlatego właściciel zdecydował się na montaż kuloodpornych okien.

Zapraszamy do obejrzenia powyższej galerii, w której zobaczyć można Casa do Penedo i jego uroczą portugalską okolicę.

Więcej o domach będziemy mówić podczas 4Buildings w dniach 15 - 17 listopada 2019 roku w Katowicach. Zapraszamy.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!