Najlepsze Domy
Najem krótkoterminowy - dlaczego warto?

Najem krótkoterminowy - dlaczego warto?

Biorąc pod uwagę fakt, że najem krótkoterminowy pozwala uzyskać zwrot na poziomie nawet 60 tys. zł rocznie, dla właścicieli nieruchomości oznacza to przychód nawet dwukrotnie wyższy niż w przypadku standardowego najmu długoterminowego. Fot. RentPlanet
Biorąc pod uwagę fakt, że najem krótkoterminowy pozwala uzyskać zwrot na poziomie nawet 60 tys. zł rocznie, dla właścicieli nieruchomości oznacza to przychód nawet dwukrotnie wyższy niż w przypadku standardowego najmu długoterminowego. Fot. RentPlanet
Biorąc pod uwagę fakt, że najem krótkoterminowy pozwala uzyskać zwrot na poziomie nawet 60 tys. zł rocznie (m.in. w zależności od lokalizacji, metrażu czy standardu wykończenia), dla właścicieli nieruchomości oznacza to przychód nawet dwukrotnie wyższy niż w przypadku standardowego najmu długoterminowego. Jest to tym samym jeden z kluczowych czynników przemawiających za tym sposobem zarządzania lokalem.

Liczba korzyści jest jeszcze większa, jeśli działanie to powierzone zostanie zewnętrznej, profesjonalnej firmie.

Za tym wyborem przemawia m.in. zaplecze technologiczne i marketingowe, jakim dysponują profesjonalni zarządcy nieruchomości – zaznacza Mateusz Sabak, Co-Founder w firmie RentPlanet. – Pozwala to odpowiednio wypozycjonować ofertę i dotrzeć z nią do użytkowników globalnych serwisów pośredniczących w poszukiwaniu tego rodzaju apartamentów – dodaje.

Czytaj także: Co trzeci Polak jest w trakcie remontu domu lub mieszkania.

Należy także podkreślić, że przekazanie zarządzania lokalem firmie obecnej na rynku od lat, z szerokim portfolio obsługiwanych inwestycji, daje właścicielowi pewność, że apartament będzie się cieszył zainteresowaniem przez cały roku, a osiągane przez zarządcę obłożenie zapewni możliwie wysoki zwrot.

Wyższe przychody

Zyski oraz prognozowana stopa zwrotu z inwestycji to kwestie związane bezpośrednio także z metodą ustalania ceny noclegów na przestrzeni roku. Błędne jest przekonanie, że powinna ona być ustalana
„z góry” na cały rok. Wręcz przeciwnie – w zależności od okresu, należy ją odpowiednio podnieść lub też obniżyć, tak by przez cały czas pozostawała jak najbardziej konkurencyjna w stosunku do innych podobnych ofert oraz trendów rynkowych. Pora roku to jednak nie jedyny czynnik wpływający na koszt doby.

We współpracy z naszymi klientami stawiamy na autorską metodologię ustalania ceny najmu, co daje możliwość uzyskania obłożenia na poziomie nawet 73-75% w ciągu roku w zależności od danej nieruchomości. Łącząc ten sposób działania z szerokim zapleczem promocyjnym, najnowszymi rozwiązaniami z zakresu digital marketingu oraz wiedzy dotyczącej rynku nieruchomości, jesteśmy w stanie osiągać dla naszych partnerów najwyższą jakość współpracy – podkreśla ekspert.

Dzięki rozwiązaniom takim jak wspomniane Revenue Management, możliwe jest całodobowe i aktywne zarządzanie cenami wynajmu oraz bezpośredni wpływ na zwiększanie obłożenia w powierzonych apartamentach. Z punktu widzenia właściciela jest to równoznaczne z tym, że uzyska on przychód, którego najpewniej nie byłby w stanie wypracować samodzielnie.

Wsparcie na każdym etapie

Wybierając zewnętrznego partnera, właściciele nieruchomości mogą również liczyć na pomoc podczas urządzania mieszkania czy wykonania jego sesji fotograficznej, co przekłada się bezpośrednio na zainteresowanie daną ofertą. Dodatkowo otrzymują oni dostęp do panelu właścicielskiego online, który zapewnia im stały wgląd w liczbę, terminy oraz przychody z rezerwacji. W ten sposób liczba obowiązków po stronie właściciela ograniczona zostaje praktycznie do minimum. Zarządca zajmuje się również pobieraniem kaucji za pobyty gości oraz odpowiada za ewentualne szkody, które goście mogą wyrządzić (np. stłuczone naczynie). To jednak nie koniec ułatwień – zewnętrzna firma będzie odpowiedzialna również za utrzymanie apartamentu w czystości, wymianę tekstyliów czy kosmetyków, co przy tak dużej rotacji gości stanowi znaczące udogodnienie.

Wakacje w domowym zaciszu

Warto jednak pamiętać, że przekazanie mieszkania pod wynajem nie oznacza, że właściciel nie może
z niego korzystać. Jest to istotny czynnik szczególnie w przypadku osób, które dopiero rozważają ulokowanie swojego kapitału w nieruchomości, a na dodatek interesują się apartamentami położonymi w ośrodkach turystycznych. Stawiając na najem krótkoterminowy, z jednej strony nabędą lokal doskonały na czas krótkiego urlopu, z drugiej natomiast będzie on dla nich stałym źródłem przychodu.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!