Najlepsze Domy
Nadmorska willa z nowoczesnymi wnętrzami

Nadmorska willa z nowoczesnymi wnętrzami

Ta prywatna rezydencja architekta De Beir, została całkowicie przeobrażona. Jej zewnętrza bryła przywodzi na myśl stare belgijskie wille z typowym dachem, pokrytym strzechą. Jednak nie dajcie się zwieść. Jej wnętrza zostały zaaranżowane w nowoczesnej, śnieżnobiałej bieli z wykorzystaniem naturalnych i szlachetnych material i nowoczesnej armatury. Rezydencja ta  znajduje się w mieście Knokke, położonego na wybrzeżu Belgii, blisko granicy z Holandią. Willę tę, dzieli dosłownie parę kroków od wybrzeża z widokiem na Morze Północne.

Do głównego wejścia, mamy kilka kroków do ogrodu, aby następnie, poprzez krętą ścieżkę znaleźć bezpośrednie wejście do nowoczesnej kuchni, połączonej z pięknym tarasem otoczonym zielenią. Otaczające dom rośliny zostały tak dobrane, aby przywołać klimat pobliskiego morza. Użytkownicy czują się tam dosłownie jak na plaży.

Pomimo "strzechowego" dachu i jego pozornie tradycyjnego wyglądu, dom zaskakuje nowoczesnością wnętrz i przestronnością pomieszczeń. Otwarty plan wnętrz potęgują  duże okna i przeszklenia oraz umiejętne wykorzystanie materiałów, ręcznie wykonanych przez rzemieślników z Włoch, Niemiec i Czech.

Białe ściany i podłogi nadają pomieszczeniom intensywny blask, tworząc szczególnie relaksującą atmosferę. Ciepło i wyrafinowanie emanują z pomieszczeń, dzięki wykorzystaniu modrzewia wędzonego, ciemnobrązowych paneli żeliwnych oraz poprzez zastosowania kamienia dolomitowego z Grè i akcesoriów wykonanych na zamówienie.  Także  wybór odpowiednich baterii kuchennych i łazienkowych marki CEA ma ogromny wpływ na złamanie monotonnej bieli i tym samym wprowadzenie akcentów wyróżniających wnętrza. 

Czytaj także: Dom w Krakowie o powierzchni 40 m kw.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!