Najlepsze Domy
Mały betonowy dom zabaw zbudowany ze starego gołębnika

Mały betonowy dom zabaw zbudowany ze starego gołębnika

Ten dom, zwany gołębnikiem, powstał dzięki nieprzemijającym wspomnieniom i marzeniom dziecięcym o własnym domku na drzewie. Co ciekawe do urzeczywistnienia dziecięcych fantazji architekt Mario Sequeira, z portugalskiego studia wykorzystał stary gołębnik.

Dom o powierzchni 54 mkw powstały z przebudowanego gołębnika  znajduje się w miejscowości Soutelo na północ od miasta Braga w Portugalii. Bryła domu o dwuspadowym dachu, będącego ucieleśnieniem dziecięcych marzeń, została wykonana z betonu i wydaje się unosić nad kamiennym ogrodzeniem.

Wcześniej budynek był wykorzystany (jego górna kondygnacja) jako dom dla gołębi, o czym może świadczyć celowo pozostawione przez architekta trójkątne okno, przez które ptaki dostawały się do środka gołębnika. 

Urzeczywistnić dziecięce marzenie

Na górnym poziomie znajduje się pokój dziecięcy, obudowany wewnątrz w całości drewnem, które ociepla betonowy dom.

Dlaczego architekt użył drewna? To kolejne urzeczywistnienie marzenia o domku na drzewie, oczywiście  dostosowanego do dojrzałej wizji projektanta. W tym pokoju umieszczone będą zabawki, w którym dzieci będą mogły się bawić.

Na górną kondygnację do pokoju zabaw można dostać się przez kamienne schody prowadzące do drzwi przesuwnych.

Na dolnej kondygnacji, bezpośrednio pod pokojem zabaw, znajduje się pokój kąpielowy, czy raczej łazienka, zamknięta w ciężkich, kamiennych ścianach.

W pokoju kąpielowym znajdują się prysznic, toaleta oraz duża umywalka. Co ciekawe z pokoju kąpielowego można bezpośrednio wyjść na zewnątrz do basenu.

  • Creeper123,

    123