REKLAMA
Najlepsze Domy
Luksusowa willa zbudowana na lagunie

Luksusowa willa zbudowana na lagunie

Ta rezydencja dosłownie została zbudowana na sztucznej lagunie. Sprawia to wizualne wrażenie, że dom "unosi się" na wodzie. Właściciel zapragnął domu z „niezmąconymi” widokami na otaczającą lagunę. Dodatkowo wnętrza miały być tak urządzone, aby każdy czuł się jakby przebywał w pięciogwiazdkowym resorcie morskim. Czy architektowi Robertowi Payne'owi udało się sprostać tym wymaganiom?

"Lagoon House" umiejscowiony jest przy głównym wpływie do kanału Pacific Harbour na wyspie Bribie w Queensland, w Australii. Rezydencja została zaprojektowana przez architekta Robina Payne' a, tak aby jak najlepiej odzwierciedlała otaczający subtropikalny krajobraz.

Życie wokół laguny

Ten dom został zbudowany wokół sztucznej laguny, która otacza 3 z 4 apartamentów gościnnych tej rozległej rezydencji. Laguna ponadto tworzy barierę pomiędzy domem, a parkiem publicznym, zlokalizowanym po zachodniej stronie rezydencji.

Druga kondygnacja domu jest wysuniętą w stosunku do parteru, gdyż wznosi się na wspornikach. Zapewnia o ochronę przeciwsłoneczną i daje cień dla ogromnej przestrzeni mieszkalnej położnej na najniższej kondygnacji.

Pokoje gościnne wychodzą na prywatne tarasy, które sięgają brzegu laguny. Można tam delektować się widokiem na bujną, tropikalną okolicę.

Otwarty na przyrodę

Otwarty plan łączy salon, kuchnię i pomieszczenia rozrywkowe. Te ostatnie otoczone bezramowymi, przesuwnymi, przeszklonymi ścianami, które wtapiają się w otoczenie i łączą strefę wewnętrzną z tym zewnętrznym. Dzięki temu mieszkańcy mogą zanurzyć się w otaczającej dom lagunie, delektując się winem, z prywatnej piwnicy na wino.

"Gliniany" domek – wypisz, wymaluj jak z czeskiej bajki.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!