REKLAMA
Najlepsze Domy
Luksusowa szeregówka z betonowym "pazurem"

Luksusowa szeregówka z betonowym "pazurem"

Ten wielokondygnacyjny dom szeregowy, zaprojektowany przez architektów ze studia Luigi Roselli, zachwyci was swoją nietypową kaskadową elewacją, ale też i betonowymi wnętrzami. Od strony ulicy wygląda jak typowy jednorodzinny dom. jednak to tylko złudne wrażenie.

Australijskie apartamenty Triplex znajdują się w bliskim sąsiedztwie Sydney. Architekci, którzy go zaprojektowali, musieli zmierzyć się z wieloma restrykcyjnymi obwarowaniami prawa budowlanego. Jednym z nich była ograniczona wysokość „szeregówek”, dlatego musiały one dosłownie „schodzić” ze zbocza posesji na niższe kondygnacje.

Efektowne wejście

Architekt Luigi Rosselli zaprojektował górny, uliczny apartament (na poziomie ulicy) z zakrzywioną betonową fasadą, która nie tylko nadaje niepowtarzalny charakter całej elewacji, ale powstała z myślą powitania mieszkańców przy wejściu z przysłowiowymi,„otwartymi ramionami”. Tej sztuczki architektonicznej Roselli nauczył się od swojego mentora Romaldo Giurgoli.

Przestronne i betonowe

Projekt zakładał zaplanowanie i aranżację apartamentów w zabudowie szeregowej z dużymi połączonymi z zewnętrznymi tarasami. Te ostatnie zostały wykończone grubymi, betonowymi krawędziami z poziomo biegnącymi liniami, co pozwoliło uzyskać nietypową fakturę elewacji, skierowanej w stronię miasta Sydney.

Betonowe wnętrza

Większość apartamentowców na każdej kondygnacji zaprojektowano i zaaranżowano przy użyciu tych samych, powtarzalnych elementów i identycznego wyposażenia wnętrz.

Jednak w przypadku luksusowych apartamentów w zabudowie szeregowej każde piętro wymagało wdrożenia niepowtarzalnego układu wnętrz z oryginalnymi aranżacjami. To zadanie zostało powierzone Romaine Atwill, która nadała niepowtarzalnego wyglądu każdemu z apartamentów. 

Czytaj także: Nowoczesny dom na skraju lasu

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!