REKLAMA
Najlepsze Domy
Letnia rezydencja "wykuta" w skale wulkanicznej

Letnia rezydencja "wykuta" w skale wulkanicznej

Ta egzotyczna, letnia rezydencja znajduje się na jednej z wulkanicznych greckich wysp. „Serce” domu tworzy wulkaniczna jaskinia, która została zaadaptowana na potrzeby luksusowego życia mieszkańców. Z jej okien roztaczają się wspaniałe widoki na pobliski wulkan oraz lazurowe morze Egejskie.

Ta wspaniała letniskowa rezydencja mieści się na jednej z wulkanicznych wysp – Santorini. Na potrzeby dolnej kondygnacji zaadoptowano jaskinię, która została pogłębiona z ziemi wulkanicznej. Zaś na wyższej kondygnacji znajduje się mały dom, do którego prowadzą schody łączące oba poziomy.

"Betonowe" klify

Rezydencja (jej bryła i zewnętrzna fasada) jest całkowicie zintegrowana z wulkanicznym krajobrazem wyspy, i nie ujmuje to nic z nowoczesnego kształtu domu. 

Głównym materiałem, użytym do rekonstrukcji jaskini i podparcia klifów wulkanicznych jest mieszanina cementu, piasku i wody nakładana za pomocą węża ciśnieniowego. Tak powstała gęsta i twarda warstwa betonu., która tworzy nawierzchnię zintegrowaną z otoczeniem. Kamienie wulkaniczne i biały tynk zastosowano do do budowy ścian zewnętrznych. 

Wnętrza wyrzeźbione w jaskini

Główną ideą towarzyszącą przy aranżacji wnętrz jaskini było wykorzystanie i zaadaptowanie naturalnych kształtów jaskini (krzywych amorficznych) do potrzeb mieszkalnych jej użytkowników.

Architekci z greckiego studia Kapsimalis Architects postawili na „otwarte” połączenie strefy tarasowej z wnętrzem jaskini na zasadzie przeciwstawienia światła i cienia. Tak że wchodząc do środka użytkownicy nie opuszcza ich wrażenie, że zagłębiają się w same „serce” wulkanicznej wyspy.

We wnętrzach dominują kamienie wulkaniczne oraz biały tynk. Do wykończenia podłóg wykorzystano lekki beżowy marmur oraz cementowy tynk . Dzięki wykorzystaniu tych materiałów udało się architektom zachować naturalny "wulkaniczny" charakter jaskini, zachowując spójny i jednocześnie luksusowy wystrój wnętrz.

Zobacz nietypowy dom nad Ruczajem.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!