Najlepsze Domy
Kiedyś kościół, dziś wiejski dom. Zobacz ciekawą metamorfozę

Kiedyś kościół, dziś wiejski dom. Zobacz ciekawą metamorfozę

Historia tego gotyckiego kościoła, położonego w wielskim, angielskim krajobrazie, sięga 1880 roku. Przez ostatnich wiele lat budynek stał pusty i opuszczony. Przez to wymagał renowacji. Podjęli się jej architekci ze szwajcarskiej firmy Evolution Design. Zostawili oni piękną bryłę i elewacje budynku, natomiast wnętrze przerobili na mieszkanie z dużą otartą kuchnią, salonem i czterema sypialniami. Dzięki temu w komfortowych warunkach może w nim mieszkać siedem osób.

Chcieliśmy stworzyć nowoczesną przestrzeń, która nawiązuje do tradycji tego miejsca - mówi architekt Paul King, główny pomysłodawca przekształcenia starego, gotyckiego kościoła w piękny wiejski dom.

Projektanci przyznają, że najważniejsze było zachowanie jak największej ilości oryginalnych materiałów.

Wszystkie materiały i wystrój uwzględniają lokalny, historyczny charakter. Chcieliśmy, by mieszkanie to choć nowoczesne dobrze pasowało do lokalnego krajobrazu - wyjaśnia architekt Paul King.

Jednym z głównych elementów tak charakterystycznych dla gotyckiej architektury są okna.

Wiele uwagi poświęciliśmy na to, by antresola nie zaburzyła linii okien - mówi Paul King.

Budynek położony na odludziu w spokojnej wiejskiej okolicy jest idealnym miejscem na wypoczynek i ucieczkę z wielkiego miasta.

Zobacz także: Dom w górach - nowoczesna architektura w naturalnym krajobrazie. 

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!