REKLAMA
Najlepsze Domy
Futurystyczny dom z "kryształową" elewacją

Futurystyczny dom z "kryształową" elewacją

Ta 4-kondygnacyjna rezydencja reprezentuje wzornictwo „najwyższych lotów”. Zadziwi was nie tylko nietypowa bryła i „kryształowa" elewacja wykonana z materiału Corianu, ale też futurystyczne i estetyczne wnętrza.

Rezydencja zaprojektowana przez  architektów ze studia ad2 architekten ZT KG wyróżnia futurystyczne wzornictwo, które płynnie przechodzi do wnętrz tego domu.

Elewacja wykonana została z Corianu, który wykazuje podwyższoną odporność na działanie wilgoci i zmieniających się warunków atmosferycznych.

Na elewacji znajdziemy motywy kolorystyczne „zlewające” się z kolorem błękitnego nieba. Dominują tu biel i czerń połączone z niebieskim oraz srebrnoszarym kolorem.

Futurystyczny styl elewacji frontowej płynnie przechodzi do wnętrz tego domu nadając im nieziemski wygląd.

Kosmiczne wnętrza

Aranżacja wnętrz przywodzi na myśl film "Odyseję Kosmiczną". Futurystyczne meble zostały całkowicie wykonane na wymiar i zostały tak zamontowane, aby stanowiły nierozłączony element wystroju wnętrz.

Architekci postarali się, aby meble zintegrować z materiałami wykańczającymi pomieszczenia. Dobrym przykładem jest kominek, obok którego koegzystuje meblościanka. Jednocześnie wyposażenie w takiej aranżacji nie straciły nic ze swojej funkcjonalności. Każdy mebel ma swoje miejsce i jest wpisany w zaaranżowany porządek. 

Jeżeli chodzi o kolorystykę zastosowaną we wnętrzach to została ona "żywo" przeniesiona prosto z elewacji. Biel została przeciwstawiona czerni, ale odnajdziemy także niebieskie i szarosrebrne akcenty w kolorystyce tapicerowanych mebli.

Zobacz ten amerykański dom zbudowany na klifie z pięknymi widokami na jezioro.

  • Olafko,

    Chcesz być na bieżąco ze wszytskim co dzieje się w branży? Interesują Cię nituzinkowe rozwiązania? Magazyn Copper Architecture Forum dostępny on-line to zbiór najlepszych realizacji z wykorzystaniem miedzi. Dla hobbystów klasycznej lektury istnieje również opcja zamówienia darmowej prenumeraty. Zachęcam do zapoznania się z tematem na stronie copperconcept.org/pl/copper-forum