Najlepsze Domy
Dom ze stodoły. Zobacz ciekawą adaptację

Dom ze stodoły. Zobacz ciekawą adaptację

Jak ze starej stodoły zrobić dom? Najprościej ją zburzyć i na jej miejscu zbudować nowy budynek. Architekci z czeskiego biura oooox nie poszli jednak na łatwiznę i starali się zachować jak najwięcej z "zabytkowej" stodoły. Efekt można zobaczyć na zdjęciach.

Adaptacja starej, wysłużonej stodoły do celów mieszkaniowych nie jest zadaniem łatwym. I nie mówimy tu o domku letniskowym, a o pełnoprawnym domu, i to urządzonym w pięknym stylu. Choć trwało prawie dwa lata opłacało się. Powstał wspaniały dom z wnętrzami w stylu skandynawskim, w których nie brakuje też elementów industrialnych.

Pierwszym i podstawowym zadaniem, przed którym stanęli czescy architekci było ocieplenie stodoły. Trzeba też było wymienić stolarkę otworową. Zdecydowano się na nowoczesne okna i drzwi przesuwne – stylizowane na tradycyjne wrota. Zmianie uległy również elewacje. Pokryto je czarną oblicówką.

Duże okna na poddaszu bardzo dobrze doświetlają wnętrza. Aby zachować charakter budynków gospodarczych przesłonięto je deszczułkami o pionowym układzie. Dzięki temu okna tworzą spójną całość z elewacją.

Wnętrza domu postanowiono urządzić w stylu skandynawskim. Dominuje w nich biel i – dobrze rozumiana – prostota. Metalowe elementy konstrukcyjne, ściana ze starej cegły to zgrabnie wplecione akcenty industrialne.

Zobacz także: Bardzo mały, wąski dom w japońskim stylu. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!