Najlepsze Domy
Dom z Uniesionym Dachem - nowoczesny, parterowy, jednorodzinny

Dom z Uniesionym Dachem - nowoczesny, parterowy, jednorodzinny

Jak mówią architekci, projektujący Dom z Uniesionym Dachem, "Projekt wziął swoją nazwę od dachu, który postanowiliśmy częściowo unieść. Taki zabieg był celowy".

W salonie domu zaproponowano rozległe przeszklenie z widokiem na strefę tarasu, ogrodu oraz widoku na okoliczne pola. Dach wysunięto wspornikowo przed przeszklenie na prawie 3 metry, tak by skutecznie ochronić przeszklenie i taras przed przegrzewaniem i deszczem. Na podkonstrukcję dachu przyjęto belki z drewna klejonego, które nadają tej przestrzeni wyjątkowego charakteru: są widoczne wewnątrz i na zewnątrz.

Ten dom parterowy ma powierzchnię 270 m kw. Salon połączony z jadalnią i kuchnią tworzą jedną wyodrębniona część strefy dziennej, która zajmuje prawie 70 m kw.

Strefa nocna mieści się w drugiej część bryły budynku, tak by strefy były rozdzielone.

Planowana podmiejska lokalizacja domu zainspirowała do projektu prostej bryły z elewacją z desek i typowym niemalże zagrodowym ogrodzeniem.

Projekt: Studio BB Architekci, Tomasz Bradecki, Julia Swoboda.

Zobacz także: Cichy Dom - nowoczesna architektura na Śląsku.

Więcej o nowoczesnych domach będziemy mówić w trakcie 4Buildings w dniach 15 - 17 listopada 2019 roku w Katowicach. Zapraszamy. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!

REKLAMA