Najlepsze Domy
Dom, w którym nowoczesność łączy się z tradycją

Dom, w którym nowoczesność łączy się z tradycją

Jasne wnętrza, ocieplone jasnym i ciemnym drewnem, duże przeszklenia, otwarta przestrzeń, błyszcząca kuchnia, podwieszany sufit to cechy charakterystyczne nowoczesnych wnętrz. To wszystko tworzy też spójną całość z bryłą domu.

Jak połączyć tradycję z nowoczesnością? Oto jest pytanie. To także duże wyzwanie architektoniczne. Oto jak ta sztuka udała się w jednym z londyńskich domów.

Modernizując ten dom, którego korzenie sięgają lat pięćdziesiątych XX wieku, architekci postanowili połączyć nowoczesność z tradycją. Bryła domu, gzymsy, lukarny idealnie pasują do charakteru okolicy (prestiżowej dzielnicy Kensington). Dominują w niej tradycyjne, angielskie, miejskie domy dlatego z architektonicznego punktu widzenia nie wskazane było przebudowywanie, a jedynie odnowienie bryły domu. Nowoczesność króluje we wnętrzu Montrose Court. Otwarte przestrzenie kojarzą się bardziej z Kalifornią niż Londynem. I w tym tkwi właśnie sedno tego projektu. Umiejętne połączenie londyńskiego ducha lat pięćdziesiątych XX wieku z nowoczesnością rodem z USA.

Zapraszamy do galerii, w której prezentujemy zarówno bryłę, jak i wnętrza Montrose Court.

Zobacz także: Nowoczesny, atrialny dom z płaskim dachem.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!