Najlepsze Domy
Dom Rozcięty - nowoczesny, otoczony pięknym małopolskim krajobrazem

Dom Rozcięty - nowoczesny, otoczony pięknym małopolskim krajobrazem

Działka, na której powstanie Dom Rozcięty położona jest w pięknym krajobrazowo miejscu – w pobliżu znajduje się las oraz obszar chroniony programem Natura 2000. Niedaleko są też wsie z domami o prostej, pozbawionej ozdób i przede wszystkim funkcjonalnej architekturze. Takie sąsiedztwo miało wpływ na zastosowane rozwiązania projektowe.

Dom Rozcięty zdobył III nagrodę w konkursie „Kwadratowy świat Galeco”. To wydarzenie skierowane do architektów, których zadaniem było wykonanie projektu i wizualizacji budynku uwzględniających wykorzystanie jednego z kwadratowych systemów rynnowych firmy Galeco. W przypadku Domu Rozciętego wybraną metodą odwodnienia dachu są rynny i rury spustowe w systemie Galeco Bezokapowy. 

To system warty polecenia – mówi arch. Bartłomiej Drabik. – Zapewnia szczelność i co bardzo istotne: jest prosty w montażu. Warto też podkreślić bardzo dobry kontakt i cenne wsparcie techniczne ze strony producenta. 

Nieszablonowy system

System, który zostanie wykorzystany w Domu Rozciętym pozwala naturalnie wkomponować rynny w elewację budynku.

Na Galeco Bezokapowy składa się stalowa rynna o prostokątnym profilu szerokości 125 mm i rura spustowa wykonana z PVC-U o wymiarze 70 x 80 mm. Specjalnie zaprojektowany hak doczołowy posiada w dolnej części zamki, dzięki czemu można zatrzasnąć w nim maskownicę. Istnieje możliwość zdjęcia elementu w dowolnym momencie w celu przeprowadzenia prac konserwatorskich rynien. Maskownica, hak, rynna i łącznik doczołowy to rozwiązania techniczne niespotykane do tej pory w tradycyjnych systemach rynnowych. 

Źródło: Galeco.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!