Najlepsze Domy
Dom na pustyni - 20 m kw. szklanej architektury

Dom na pustyni - 20 m kw. szklanej architektury

„Dom na Pustyni” to pionierski projekt, który rzuca wyzwanie naturze, poddając szklane rozwiązania próbie odporności na warunki atmosferyczne. Projektując tak innowacyjny budynek firma Guardian Glass miała na celu zademonstrowanie, jak – poprzez wybór odpowiedniego szkła – dom można uczynić przyjaznym nawet w najbardziej wymagających strefach klimatycznych.

 „Dom na Pustyni”, pionierski projekt zrealizowany na Półwyspie Iberyjskim, to inicjatywa firmy Guardian Glass, której celem było przetestowanie rozwiązań szklanych w najbardziej ekstremalnych warunkach klimatycznych oraz zademonstrowanie, jak istotny jest wybór odpowiedniego rodzaju szkła do okien każdego domu.

Jeśli chodzi o warstwę architektoniczną, to „Dom na Pustyni” powstał na drewnianej podstawie, otoczonej szkłem Guardian Glass. W jego wnętrzu szklane ściany wydzielają sypialnię, łazienkę oraz salon z aneksem kuchennym. W domu, którego powierzchnia jest odpowiednio duża, by zapewnić komfort użytkowania, znajduje się również system filtracji wody, system generacji energii oraz panele fotowoltaiczne.

Zobacz także: Nowoczesny dom w Poznaniu.

Design to rezultat wspólnej pracy ogromnego oraz doświadczonego zespołu architektów – pod dyrekcją Speli Videcnik z pracowni OFIS Architects – specjalistów od szkła z firmy Guardian Glass, a także inżynierów i konsultantów do spraw energii z Akt II oraz Transsolar, wychodzi naprzeciw bieżącym oraz przyszłym wyzwaniom sektora budowlanego oraz architektonicznego, promując tym samym przyjazne środowisku oraz energooszczędne budownictwo.

Zlokalizowany w Gorafe w Grenadzie (Hiszpania) „La Casa del Desierto” (Dom na Pustyni) pojawia się w fabule serialu Black Mirror (2. odcinka “Smithereens”) jako idealne miejsce do ucieczki od rzeczywistego świata. W epizodzie tym występuje Topher Grace, aktor znany między innymi z głównej roli w filmie Spider Man 3. 

La Casa del Desierto – fakty i liczby

- Lokalizacja: Gorafe, Grenada (Hiszpania)
- Powierzchnia: 20 m2
- Rozkład: 3 pomieszczenia – sypialnia, łazienka oraz salon z aneksem kuchennym
- Powierzchnia paneli fotowoltaicznych: 26 m2
- Możliwość magazynowania energii: Do 18,2kWh
- Odpowiednia maksymalna oraz minimalna temperatura oczekiwana wewnątrz: 18oC – 28oC
- Zakres temperatur na pustyni Gorafe: latem do 45oC | zimą do -10oC

Więcej na temat nowoczesnych domów będziemy mówić w trakcie 4Buildings w dniach 15 - 17 listopada w Katowicach. Zapraszamy.

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!