Najlepsze Domy
"Dom bez okien". Zobacz ciekawą realizację z Japonii

"Dom bez okien". Zobacz ciekawą realizację z Japonii

Patrząc na bryłę tego domu, od razu zastanawia brak okien. Są one umieszczone w szczelinach między betonowymi, szarymi sześcianami tworzącymi spójną całość budynku. Ten nowoczesny dom w Japonii to przykład nowoczesnej architektury charakterystycznej dla tego kraju.

Projektanci z biura FujiwaraMuro Architects zaprojektowali ten dom, jako kilka sześcianów podzielonych szczelinami, przepuszczającymi światło jednocześnie gwarantującymi prywatność mieszkańcom. 

Zobacz także: Nietypowy dom z kamienia. 

Dom jest położony w ciasnej, zabudowanej dzielnicy miasta Toyonaka (na północ od Osaki), pozbawionej ciekawych widoków. Dlatego, by zapewnić mieszkańcom prywatność, architekci zdecydowali się na minimalną ilość okien. 

Naszym celem było stworzenie pięknej, nowoczesnej przestrzeni, która byłaby zamknięta dla świata zewnętrznego - mówią architekci z biura FujiwaraMuro Architects.

Więcej o nowoczesnych domach będziemy mówić w trakcie 4Buildings w dniach 15 - 17 listopada 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Zapraszamy.

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!