Najlepsze Domy
Ciepłe drewniane wnętrza chlubą hiszpańskiego domu

Ciepłe drewniane wnętrza chlubą hiszpańskiego domu

Wnętrza tego hiszpańskiego, piętrowego domu z poddaszem użytkowym przeszły całkowitą renowację, dzięki czemu stał się on nie tylko bardziej przytulny dla codziennych użytkowników, ale też funkcjonalny i wygodny. Główną rolę odgrywa tu drewno, które całkowicie ociepliło pomieszczenia tego domu.

nazwa projektu: Casa PA
lokalizacja: Alzira, Valencia (Hiszpania)
projekt: Olmos Estudio
inwestor: prywatny
nazwa produktu/systemu: Diametro 35 Inox

W walenckim mieście Alzira, architekci ze studia Olmos Estudio podjęli się wyzwania polegającego na renowacji domu o powierzchni 125 metrów kwadratowych. Architekci musieli przearanżować wnętrza tego domu w celu poprawy ich funkcji użytkowych. Funkcjonalność i porządek nadane przestrzeni to podstawowe elementy tego projektu, który wykracza poza modę i doraźne trendy.

Na dom składa się z parterowa kondygnacja połączona z patio, pierwsze piętro i poddasze. Architekci zdecydowali się zminimalizować podział przestrzeni, a także ograniczyć liczbę łazienek na rzecz poprawy jakości życia użytkowników domu.

W centrum części mieszkalnej znajduje się strefa zaaranżowana przy użycia naturalnych materiałów, głownie drewna. Możemy znaleźć w niej kuchnię, łazienkę dla gości oraz schody. Również przeciwległa ściana została pokryta drewnem, gdzie dodatkowo umieszczono telewizor i garderobę. W ten sposób ograniczona przestrzeń domu została  w pełni wykorzystana przez architektów.

Czytaj także: Zasmakuj życia na pełnym morzu

Na pierwszym piętrze, wokół małego korytarza, znajduje się część sypialna, składająca się z głównej sypialni z garderobą - z widokiem na główną ulicę - oraz drugiej sypialni. Zgodnie z życzeniem właściciela, poddasze zostało zaprojektowane tak, aby stworzyć strefę całkowitej prywatności, do której można się dostać przez stalowe, lakierowane schody zintegrowane ze ścianą.

Łazienki domu, urządzone w duchu minimalizmu, zostały udekorowane armaturą z kolekcji Diametro 35 Inox, kultowej serii Ritmonio. Prostolinijny design baterii harmonijnie łączy się z ciepłem drewna, które jest materiałem łączącym poszczególne kondygnacje tego domu. 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!